Odkrywamy świat programowania

PDF Drukuj Email
Wpisany przez Bożena Bańkowska   
wtorek, 19 czerwca 2018 10:18

W bieżącym roku szkolnym nasza szkoła przystąpiła do projektu „Razem odkryjmy świat programowania – szkolenia dla nauczycieli i uczniów z podregionu lubelskiego”.

Pierwszym etapem projektu było szkolenie nauczycieli, a już od stycznia uczniowie kl. III uczęszczali na dodatkowe 2 – godzinne, cotygodniowe zajęcia, na których w przystępny dla nich sposób poznawali tajniki programowania, kodowania oraz język programowania Scratch.

Ostatnie, wyjazdowe zajęcia odbyły się 13 czerwca na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Wycieczkę sponsorowała Fundacja VCC – realizator projektu. W sali wykładowej Kul-u dzieci spotkały się z młodymi robotykami z grupy Spice Gears z Kraśnika. Z zainteresowaniem i podziwem słuchały
o międzynarodowych zawodach robotów, w których drużyna z Polski zajmowała czołowe miejsca. Nasi uczniowie mogli osobiście sterować robotami skonstruowanymi przez członków tej drużyny.

Po zajęciach udali się na posiłek do McDonald,s, a następnie na spacer po Lublinie. Zobaczyli Plac Litewski, Starówkę i Zamek Lubelski.

Zadowoleni i pełni nowych wrażeń wrócili do szkoły.

Ewa Osiej

 


Poprawiony ( wtorek, 19 czerwca 2018 11:51 )
 
free pokereverest poker revie

Sondy

Nasza nowa strona jest?