Impreza Zamknięta WOŚP w SP w Dębicy

PDF Drukuj Email
Wpisany przez Bożena Bańkowska   
poniedziałek, 04 lutego 2019 15:19

Dnia 10 stycznia 2019 roku w naszej szkole odbyła się Impreza Zamknięta z okazji 27 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Jak co roku szefem sztabu była Pani Mieczysława Kaznowska. Oczywiście impreza nie mogłaby dojść do skutku bez zgody Dyrektora szkoły Pana Jerzego Bańkowskiego, pomocy wolontariuszy oraz rodziców, którzy kolejny raz okazali wielkie serce.

O godzinie 11.10 wszyscy zebraliśmy się w sali gimnastycznej. W części informacyjnej imprezy zostały wymienione nazwy fundacji oraz różnych organizacji pomagających ludziom. Przekazaliśmy też ich adresy w celu podejmowania pomocy nie tylko jeden raz w roku, ale jak najczęściej. To szkolne święto powinno nas integrować, więc zabraliśmy się do wyklejania dwóch ogromnych serc naszymi małymi serduszkami. Prawie wszyscy uczestnicy spotkania włączyli się do tego zadania i razem stworzyliśmy bardzo miły obraz życzliwych sobie osób, połączonych wspólnym celem pomagania. Następnie został wylosowany szczęśliwy los Serdecznej Loterii dla klas młodszych. Nasza koleżanka Julka cieszyła się koszem słodyczy
i wygraną pieniężną. Później wszyscy chcący wspomóc WOŚP udali się do kawiarenki,
w której można było skosztować domowych ciast upieczonych przez nasze mamy. W sklepiku sprzedawane były słodycze, owoce i napoje. A w stołówce szkolnej obsługiwanej przez personel szkolny i rodziców sprzedawana była pizza.

Około godziny 13.30 rozpoczęliśmy dyskotekę. Tańce, gry i zabawy były niezbędnym elementem naszej imprezy. Wreszcie nadszedł moment długo oczekiwanej Serdecznej Loterii dla klas starszych. Zwycięzca oprócz nagrody pieniężnej otrzymał darmowy bilet do kina (lub obiad w restauracji w czasie najbliższej wycieczki szkolnej). Po wręczeniu nagrody koledze Karolowi wszyscy stanęliśmy w kręgu i wspólnie śpiewając piosenkę „Orkiestra gra” wysłaliśmy światełko do nieba z podziękowaniem dla dobrych Aniołów.

Serdecznie dziękujemy rodzicom, wolontariuszom oraz każdemu, kto wziął udział w naszej imprezie i wspomógł Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.

Uczennica kl. VII

Marta Kozdra

 


Poprawiony ( poniedziałek, 04 lutego 2019 15:39 )
 
free pokereverest poker revie

Sondy

Nasza nowa strona jest?