Dzień Dziecka

PDF Drukuj Email
Wpisany przez Bożena Bańkowska   
niedziela, 16 czerwca 2019 11:32

Miało być inaczej i udało się!

Ten dzień rzeczywiście nie był powtarzalny. Baliśmy się, że pogoda pokrzyżuje nam plany, jednak wszystko przebiegało zgodnie z zamierzeniami.

Uczniowie klas V – VIII opuścili z zadowoleniem mury szkoły i udali się z grupą opiekunów
na wycieczkę do parku linowego w Jedlance.

Młodsza społeczność przygotowała się do kolorowego balu przebierańców. W szkole pojawili się: dostojni królowie, piękne księżniczki, obowiązkowi policjanci oraz najrozmaitsze zwierzątka. Zaszczyciła nas również swoim przybyciem niezwykle oryginalnie wyglądająca Pippi Långstrum, czyli dziewczynka z klasy I o marchewkowo - rudych włosach splecionych w dwa odstające warkoczyki. Jej wejście do sali balowej było widowiskowe.

Rodzice zadbali o słodkie menu w postaci przepysznych ciast, ciasteczek oraz smakowitych napojów
i lodów.

Radości dziecięcej nie było końca, kiedy na placu szkolnym pojawił się gigantyczny dmuchaniec – zjeżdżalnia ze skakaniem o wymownej nazwie „Słoń”. Te atrakcje zapewniła nam firma Majeczka, która przybyła do naszej szkoły dzięki wsparciu finansowemu Wójta Gminy Ostrówek Pana Tomasza Piecaka. W tym miejscu składamy serdeczne podziękowania, podkreślając, że zachwyt maluchów był nie do opisania. Nawet niektórzy dorośli poczuli się tego dnia dużo młodsi i pozwolili sobie
na odrobinę dziecięcego szaleństwa.

Podobnie interesująco wyglądał ten dzień w grupie starszych uczniów, będących na wyjeździe. Zdarzenia z Jedlanki będą już kolejnym zapisem, którego autorem jest Sebastian Cybul – uczeń klasy VIII. Do krótkiego sprawozdania dołączamy fotorelację tych niepowtarzalnych chwil.

28 maja 2019 r. o godz. 8:45 uczniowie z klas V – VIII wyjechali na wycieczkę do Jedlanki. Jednodniowy pobyt rozpoczął się udzieleniem instrukcji dotyczącej pokonywania przeszkód w parku linowym. Po krótkiej teorii uczniowie zaczęli szkolenie, a następnie rozpoczęli przygodę wyruszając
na wybrane przez siebie trasy. Większość osób wybrała tor średni, tylko nieliczni zmierzyli się
z najtrudniejszym wyzwaniem. Po wielkich przeżyciach w parku część uczniów udała się nad jezioro, a pozostali na boisko, gdzie wzięli udział w zajęciach rekreacyjno – sportowych. Wycieczka zakończyła się o godzinie 14:30.

Mimo dużego wysiłku fizycznego i wielkich emocji, każdy uczestnik wycieczki był z niej zadowolony
i wrócił z wielkim uśmiechem na twarzy.

Składamy podziękowania Radzie Rodziców za pomoc w przygotowaniach tego święta oraz wsparcie finansowe. Pani Teresie Misztal gratulujemy szybkiej i wzorowej organizacji wyjazdu grupy uczniów klas starszych. Nasze przedsięwzięcie mogło się udać tylko dzięki współpracy wychowawców, opiekunów wycieczki oraz pracy personelu szkolnego. Dziękujemy!!!

Mieczysława Kaznowska

 


Poprawiony ( niedziela, 16 czerwca 2019 12:06 )
 
free pokereverest poker revie

Sondy

Nasza nowa strona jest?