Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja Dostępności
Deklaracja Dostępności
Reset
Reset

Żeby na języku polskim nie było ani nudno, ani trudno!

Klasy VII i VIII korzystają ze sprawdzonych form i metod pracy na języku polskim.

 

Gdy przychodzi uporać się z poważnymi treściami z podstawy programowej, uczniowie sięgają po różne rozwiązania. Wszystkie prowadzą do posiadania jakiejś wiedzy i pozytywnych ocen z przedmiotu.

 

Czytanie książek nie jest dla wielu uczniów ulubioną czynnością, jednak potrafią znaleźć sposób na pokonanie tej trudności.

Dzięki aktywności i własnym pomysłom od wielu lat biorą udział w projekcie „Lektura w pudełku”. W nim zmieści się wszystko: wiedza o świecie przedstawionym danej książki, galerie postaci literackich, dalsze losy bohaterów, sądy o lekturze, wywiady z autorami, biografie twórców, recenzje książek, interpretacje własne, ćwiczenia kaligraficzne i inne treści.

Zasoby „Lekturowych pudełek” to również przedmioty, które kojarzą się z daną książką. W uczniowskich domach można znaleźć drobiazgi - skarby, które pomagają zrozumieć i zapamiętać sens omawianej lektury.

Pudełka miewają bardzo oryginalne kształty, różne wymiary oraz interesującą oprawę plastyczną. Część obrazów, ilustracji bywa drukowana, zdarzają się również te tworzone własnoręcznie.

Czasem uczniowie tworzą inscenizacje i przygotowują słuchowiska na podstawie lektur. Ostatnio klasa VII w oparciu o dramat Adama Mickiewicza „Dziady” część II nagrała materiał roboczy pt. „Widmo Dziedzica”.

 

            Zamieszczamy zdjęcia ostatnio wytworzonych przez uczniów z klas VII-VIII materiałów lekcyjnych oraz plik dźwiękowy nagranego słuchowiska.

 

                                                                                    Nauczycielka języka polskiego

Mieczysława Kaznowska

Data dodania: 2024-05-04 13:12:02
Data edycji: 2024-05-06 15:28:35
Ilość wyświetleń: 224

Klasy

Przejdź na stronę swojej klasy!
Zobacz
Bądź z nami
aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Biuletynu Informacji Publicznej