Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja Dostępności
Deklaracja Dostępności
Reset
Reset

Andrzejki na dwa sposoby!

W radzyńskiej Oranżerii

Starsi uczniowie naszej szkoły już od tygodni planowali andrzejkowe spotkanie.  Ostatecznie klasy VII i VIII zdecydowały się na wyjazd do kina pod opieką wychowawców: Pani Katarzyny Polak i Pani Barbary Rola. Pomysł był świetny, wyjazd bardzo udany i co najważniejsze – uczniowie zadowoleni.

Obejrzany w kinie seans „ Wilk, lew i ja” dostarczył nie tylko rozrywki, ale również głębszych przeżyć. Losy szczenięcia wilczycy oraz cudem uratowanego z katastrofy lotniczej lwiątka złożyły się na opowieść o pięknej przyjaźni. Młoda kobieta o imieniu Alma pokochała te wyjątkowe stworzenia. Przyjaciół spotykały trudne sytuacje, a bolesna rozłąka wyzwoliła siły do walki o przetrwanie tej niespotykanej więzi człowieka ze zwierzęciem.

Film nauczył nas, że wiele przeszkód w życiu można pokonać dzięki wytrwałości i wierze w wyższe wartości – np. przyjaźń, bezinteresowność, miłość do świata.  Takie przekonanie jest dobrą wróżbą na przyszłość! A przecież to są andrzejkowe klimaty, które wszyscy uwielbiamy.

                                                                                               

W szkole, ale tanecznie i bardzo wesoło!

Dnia 27 listopada w naszej szkole odbyła się zabawa andrzejkowa. Uczestniczyli w niej uczniowie klas IV-VI oraz opiekunowie: Pani Mieczysława Kaznowska, Pani Małgorzata Żelazna, Pani Bożena Bańkowska, Pani Teresa Misztal oraz Dyrektor naszej szkoły Pani Anna Dziubak.

Zabawom, wróżbom i tańcom nie było końca. Mieliśmy także andrzejkowy barek, do którego każdy mógł przynieść słodkości. Zajadaliśmy się smakołykami, wesoło rozmawiając. W trakcie imprezy wprowadzaliśmy klasę IV do świata starszaków. Uczyliśmy ich tańczyć belgijki, razem bawiliśmy się w rytmie muzyki w bardzo ciekawe zabawy. Zorganizowaliśmy też tym młodszym koleżankom i kolegom otrzęsiny. Mieli wylosować z tajemniczego worka trzymanego przez wychowawcę klasy IV Panią Teresę Misztal zadanie i je rozwiązać. Pani Dyrektor po wysłuchaniu odpowiedzi uczniów razem z wychowawczynią uroczyście wręczyły czwartoklasistom Akty włączenia ich do Grupy Starszych Uczniów Szkoły Podstawowej w Dębicy oraz słodkie prezenciki.

Z przeprowadzonego przeze mnie wśród uczniów wywiadu wynika, że impreza była bardzo udana a wspólne zabawy ciekawe! Jedynym podawanym minusem był zbyt krótki czas trwania tego wydarzenia.

 

                                                                                                                                   Uczennica klasy VI

                                                                                                                                       Anna Czeladka

Data dodania: 2021-12-06 22:26:40
Data edycji: 2021-12-06 22:30:29
Ilość wyświetleń: 566

Klasy

Przejdź na stronę swojej klasy!
Zobacz
Bądź z nami
aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Biuletynu Informacji Publicznej