Czcionka:

A+A-

Kontrast:

''Dzieci rodzą się ze skrzydłami, nauczyciele pomagają im je rozwinąć''

                                                                                                                      Dębica, dnia 25 czerwca 2021r.

 

„Dzieci rodzą się ze skrzydłami, nauczyciele pomagają im je rozwinąć”-

                                                                                                           Janusz Korczak

 

Zakończenie roku szkolnego to szczególnie ważny i pełen emocji moment dla uczniów klasy ósmej, którzy stają się absolwentami. Uroczystość pożegnania tegorocznych absolwentów odbyła się w obecności grona pedagogicznego, księdza Michała, rodziców oraz uczniów klasy VII.  Dziewczęta i chłopcy z klasy ósmej przygotowali część artystyczną, na którą złożyły się wiersze, piosenki i prezentacja przedstawiająca ich rozwój od wczesnego dzieciństwa po dzień dzisiejszy. Poprzez przygotowany program artystyczny uczniowie starali się wyrazić swoją wdzięczność nauczycielom i rodzicom za trud wychowania,  nauczania, za serce i cierpliwość.

 

Następnie Pani Dyrektor Anna Dziubak i wychowawczyni klasy Teresa Misztal wręczyły uczniom świadectwa ukończenia szkoły oraz nagrody, dyplomy, pochwały. Rodzice wyróżniających się uczennic otrzymali listy gratulacyjne. Na koniec tej części Pani Dyrektor w swoim wystąpieniu wskazała na osiągnięcia uczniów, widoczne w wysokich średnich ocen i udziale w różnorodnych konkursach oraz zaangażowaniu w życie szkoły. Nawiązując do motta uroczystości Pani Dyrektor podziękowała nauczycielom za wkład pracy włożony w nauczanie i wychowanie dzieci i młodzieży, a absolwentom życzyła przyjęcia do upragnionych szkół średnich, owocnych sukcesów w dalszej edukacji oraz bezpiecznego wypoczynku.

 

Ostatnim akcentem uroczystości było zabranie głosu przez uczniów klasy VII, którzy obdarowali absolwentów mądrym i dobrym słowem oraz słodkimi upominkami.

 

Uczniowie pozostałych klas o wyznaczonej godzinie, z zachowaniem środków bezpieczeństwa, spotkali się z wychowawcami, od których odebrali świadectwa promocyjne, nagrody i dyplomy.

                                                                                                                   Teresa Misztal

Data dodania: 2021-06-30 15:40:20
Data edycji: 2021-06-30 20:25:55
Ilość wyświetleń: 1916

Klasy

Przejdź na stronę swojej klasy!
Zobacz
Bądź z nami
aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej