Czcionka:

A+A-

Kontrast:

I żartem, i serio?

W przededniu Święta Edukacji Narodowej uczniowie w różny sposób dziękowali swoim nauczycielom i pracownikom szkoły.  Nie zapominali
o trudzie Ich pracy i towarzyszących jej problemach.

 

Młodzież z klasy V, VI i VII zaprezentowała program artystyczny zabarwiony humorem, bogaty w sytuacje charakterystyczne dla współczesności. Z uśmiechem na ustach oglądaliśmy scenki z życia rodzinnego ucznia Maciusia i jego niechęć do nauki. Na naszą uwagę zasłużyła też pouczająca rozmowa dwojga nauczycieli o pracy i życiu w szkole. Ciekawym momentem były zwierzenia umęczonego zawodem pedagoga, któremu z pomocą przybyli empatyczni uczniowie. Dla nich najważniejszy w szkole jest zdrowy nauczyciel, zatem przygotowali prezent w postaci eliksiru o nazwie odpornus na uczniatus. Spektakularne działanie specyfiku uzależnione jest, jak nadmienili wynalazcy, od przestrzegania zasad dawkowania. Nauczyciele mogli poczuć się bezpiecznie i odetchnąć z ulgą, że nie są obojętni wychowankom.

 

Wyśpiewane pięknie i całkiem serio piosenki uczyniły dzisiejsze spotkanie wyjątkowym momentem, przeżywanym w radości i wdzięczności.

 

Dzisiejszy program artystyczny miał kabaretowy charakter, ale niewątpliwie pokazywał istotne problemy polskiej edukacji. Jak mówią,
w bajkach, dowcipach jest zawsze ziarenko prawdy, oby tym razem - było jak najmniejsze.

 

Twórcy wydarzenia:

Klasa V: Zuzanna Makos, Oliwia Stelmach, Maja Wachnik, Aleksandra Zastawna – śpiew

Klasa VI i VII: Gabriel Kusyk, Piotr Olek, Julia Osiej, Kacper Siwek, Maja Siwek, Anna Czeladka, Filip Jankiewicz i Oliwia Kusyk – odtwórcy ról w scenkach: „W domu rodzinnym ucznia Maciusia” i „Dwoje nauczycieli na szkolnym korytarzu”.

 

Przy tej okazji serdecznie dziękujemy Rodzicom za wszelkie przejawy pamięci i życzenia.

Mieczysława Kaznowska

Data dodania: 2022-10-16 20:33:36
Data edycji: 2022-10-25 18:21:29
Ilość wyświetleń: 359

Klasy

Przejdź na stronę swojej klasy!
Zobacz
Bądź z nami
aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej