Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja Dostępności
Deklaracja Dostępności
Reset
Reset

Konkurs ''Akcja bezpieczeństwo''

Szkoła Podstawowa w Dębicy, w ramach projektu „Kampania Kolejowe ABC II”, przystąpiła do konkursu „Akcja bezpieczeństwo”. Pomysłodawcą przedsięwzięcia był Urząd Transportu Kolejowego.

 

W konkursie wzięli udział uczniowie klas IV-VI. Opiekunami zespołu były Panie: Anna Piecak, Barbara Rola i Mieczysława Kaznowska. Zebrany zespół liczył 19 osób. Zadanie konkursowe polegało na nagraniu dwuminutowego filmu propagującego zasady bezpieczeństwa oraz odpowiednie zachowanie podczas korzystania z transportu kolejowego.

 

Uczniowie i opiekunowie stanęli na wysokości zadania. Plac szkolny zmienili w plan filmowy, Inscenizacja i kostiumy zostały wykonane ręcznie. Znaki drogowe, tablica informacyjna Dworzec Główny Dębica, strój nosorożca Rogatka - głównego bohatera – to samodzielna praca uczestników projektu. Oryginalny mundur zawiadowcy stacji został wypożyczony od zaprzyjaźnionego kolejarza. Na planie filmowym nie zabrakło pociągu jadącego na trasie Lublin – Kock – Dębica. Ciuchcia i dwa wagoniki zostały wykonane przez Pana Adama Kleja, któremu serdecznie dziękujemy za nieocenioną pomoc, bez której to ambitne przedsięwzięcie nie zostałoby sfinalizowane. Gratulujemy Panu Adamowi pomysłowości i zdolności technicznych. Poświęcony ogrom czasu, bez względu na wynik konkursu, nie poszedł na marne. Byliśmy zachwyceni ciuchcią, która przyciągała swym wyglądem wzrok i wzorowo sprawdziła się podczas podróży pasażerów.

 

Uczniowie okazali się wspaniałymi aktorami. Odegrali przydzielone role, prezentując bezpieczne zachowanie na peronie, w pociągu    a także na boisku.

W załączeniu udostępniamy zdjęcia oraz kulisy filmu.

 

Anna Piecak

Mieczysława Kaznowska

 

Data dodania: 2023-05-05 13:12:39
Data edycji: 2023-05-11 20:11:28
Ilość wyświetleń: 322

Klasy

Przejdź na stronę swojej klasy!
Zobacz
Bądź z nami
aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Biuletynu Informacji Publicznej