Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja Dostępności
Deklaracja Dostępności
Reset
Reset

„Mazurkowy Misz-masz”

Dzień 18 marca był bardzo pracowity dla najmłodszych dzieci z Oddziału przedszkolnego. Uwijały się jak mróweczki, aby zdążyć z przygotowaniem świątecznego ciasta. Bo właśnie tego dnia, nasze przedszkolaki, wzięły udział w Ogólnopolskim konkursie na Mazurka Wielkanocnego, organizowanego przez jedno z prywatnych przedszkoli w Lublinie.

 

Prace szły bardzo sprawnie. Najpierw zapoznaliśmy się z przepisem, później sprawdziliśmy czy mamy wszystkie potrzebne produkty. Następnie zakasaliśmy rękawy, umyliśmy rączki i ruszyliśmy do dzieła. Ale było radości! Każdy, bez wyjątków, chciał pomagać, dodawać kolejne składniki. Próbą cierpliwości było czekanie na dekorowanie mazurka: pieczenie...stygnięcie…, to wymagało troszeczkę czasu. Ale kiedy w końcu pojawił się na naszym stole, radości nie było końca.

Mieliśmy do wyboru różności do dekoracji: masę kajmakową, która posłużyła nam do wysmarowania ciasta, użyliśmy migdałów w płatkach i słupkach, rodzynek, suszonych moreli, m&m, kolorowych posypek, wiórek kokosowych. Na efekt długo nie trzeba było czekać. Na naszych oczach powstał „Mazurkowy Misz-masz”. A jak smakował, to wiedzą tylko dzieci i ciocie. W tajemnicy mogę dodać, że był przepyszny!

 

Ostatecznie wygraliśmy w konkursie na mazurka facebook’a zdobywając 425 głosów, z czego jesteśmy bardzo zadowoleni.

 

Monika Pawełczak

Data dodania: 2024-04-02 20:09:01
Data edycji: 2024-04-02 20:38:17
Ilość wyświetleń: 117

Klasy

Przejdź na stronę swojej klasy!
Zobacz
Bądź z nami
aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Biuletynu Informacji Publicznej