Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja Dostępności
Deklaracja Dostępności
Reset
Reset

Ratownik medyczny w oddziale przedszkolnym

Ratownik medyczny w oddziale przedszkolnym

 

W dniu 06.05.2024 r. gościliśmy w naszym oddziale przedszkolnym ratownika medycznego – pana Michała Krawczyka.  Dzieci dowiedziały się, że udzielając pierwszej pomocy, w pierwszej kolejności powinny zadbać o bezpieczeństwo swoje, a następnie – o bezpieczeństwo poszkodowanego i świadków zdarzenia. Przedszkolaki uczyły się w jaki sposób można komuś pomóc zanim przyjedzie pogotowie ratunkowe. Jak należy sprawdzać przytomność osoby poszkodowanej oraz w jaki sposób wzywać pomoc. Dzieci poznały numery telefonów ratunkowych oraz dowiedziały się w jaki sposób rozmawiać przez telefon z dyspozytorką (dzieci powinny znać swoje imię nazwisko oraz adres zamieszkania).

 

Dzieci nie tylko miały okazję wysłuchać informacji na temat udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej ale przede wszystkim mogły poćwiczyć reanimację na fantomie. Następnie dzieci z zaangażowaniem ćwiczyły układanie poszkodowanego w pozycji bocznej bezpiecznej oraz bandażowanie. Dużą frajdą dla dzieci była możliwość wysłuchania bicia swojego serduszka przy użyciu stetoskopu.

 

Dzięki takiej lekcji dzieci nauczyły się wielu ważnych rzeczy, które w przyszłości być może przyczynią się do uratowania komuś życia.

 

Dziękujemy panu ratownikowi medycznemu za niezwykle ważne i pouczające zajęcia!

 

Barbara Bielowska, Monika Pawełczak, Kazimiera Sikora

Data dodania: 2024-05-14 12:40:14
Data edycji: 2024-05-14 12:47:49
Ilość wyświetleń: 94

Klasy

Przejdź na stronę swojej klasy!
Zobacz
Bądź z nami
aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Biuletynu Informacji Publicznej