Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja Dostępności
Deklaracja Dostępności
Reset
Reset

RAZEM NA ŚWIĘTA

images/galerie/181-294.jpg

 

 

 

 

 

 

 , czyli RAZEM NA ŚWIĘTA

                                                        

 

Kolejny raz przyłączyliśmy się do ogólnopolskiej Akcji MEN, ale w tym roku chcieliśmy zrobić coś więcej i inaczej.

 

Zaczęło się od paczki dla podopiecznych z Domu Dziecka w Woli Gałęzowskiej. Pudełko wystawione na korytarzu szkolnym z każdą godziną wypełniało się słodyczami, prezentami, które przynosiły maluszki z zerówki i z naszego nowego przedszkola, starsze dzieci i młodzież. Radowało się serce, gdy uczniowie klasy V pierwszy raz w życiu przygotowywali paczkę do wysyłki. Wykonywali to zadanie cierpliwie i dokładnie. Adres odbiorcy zapisali starannie, żeby przesyłka dotarła do samotnych dzieci jeszcze przed świętami. W trakcie pracy piątoklasiści rozmawiali o Wigilii w swoich domach, w oczach uczniów można było zauważyć nieukrywaną radość.

 

Aby potrzebujący odczuli chociaż namiastkę takiego szczęścia, Samorząd Uczniowski we współpracy z wychowawcami wszystkich klas zorganizował również kiermasz bożonarodzeniowy. Już od poniedziałku 12 grudnia dzieci i uczniowie przybywali do szkoły nie tylko z plecakami. Przynosili różne przedmioty, które zapełniały kiermaszowe stoły. Czego tam nie było?! Cudna chatka z piernika otulona lukrem, kolorowe i pachnące lasem stroiki świąteczne, dumnie prezentujące się bombki na choinkę. Blisko pięknego anioła przykucnęły mikołajki, które pilnowały pysznych ciasteczek w opakowaniach z błyszczącego celofanu. Można było nabyć ozdobne świeczniki i łańcuchy na drzewko wigilijne. Wśród zgromadzonych przedmiotów z pewnością wyróżniały się białe, duże świece z napisem „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”. Zamieszczony na nich wizerunek świętej Rodziny wymownie wpisał się w ideę naszej akcji szkolnej. Poprzez wspólnie realizowane zadania chcieliśmy, żeby ci, którym pomożemy, poczuli, że są kochani i potrzebni.

 

Dziękujemy Pani Dyrektor Annie Dziubak za aprobatę i wsparcie naszych działań, Pani Barbarze Rola za włączenie szkoły w akcję Caritas. Ze szczególnymi gratulacjami spieszymy do Pani Katarzyny Polak, której wychowankowie (uczniowie klasy VII): Przemysław Misztal, Patrycja Kubicka, Paweł Pasek, Amelia Sajko i Zuzanna Pietrzela odpowiedzialnie czuwali nad organizacją i przebiegiem kiermaszu. Dziękujemy za pomoc otwartym na współpracę nauczycielom i Paniom: Barbarze Bielowskiej, Katarzynie Wachnik, Irenie Kozak i Kamili Zastawnej – opiekunkom najmłodszej części naszej szkolnej społeczności. Najpiękniejsze słowa uznania należą się naszym małym i dużym artystom, którzy zapełnili kiermaszowe stoły i podzielili się swoim dobrem z innymi. Nie zapominamy również o Rodzicach, którzy wspierali swoje pociechy w twórczych działaniach. Cieplutko uśmiechamy się też do Pani Ani Piecak, która zawsze jest naszym dobrym duszkiem we wszystkich szkolnych poczynaniach. DZIĘKUJEMYimages/galerie/181-303.jpg

 

Decyzją SU dochód z kiermaszu będzie przeznaczony na cel charytatywny.

Mieczysława Kaznowska – opiekun SU

Data dodania: 2021-12-22 19:46:33
Data edycji: 2021-12-23 20:14:27
Ilość wyświetleń: 453

Klasy

Przejdź na stronę swojej klasy!
Zobacz
Bądź z nami
aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Biuletynu Informacji Publicznej