Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja Dostępności
Deklaracja Dostępności
Reset
Reset

#Sprzątamy dla Polski

V edycja #Sprzątamy dla Polski pod honorowym patronatem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego

 

W piątek, 21 kwietnia, na terenie całego kraju odbyła się akcja #Sprzątamy dla Polski zainaugurowana przez Stowarzyszenie „Dla Polski”. To cykliczna akcja, której celem jest nie tylko troska o środowisko naturalne w swojej najbliższej okolicy, ale także kształtowanie postawy odpowiedzialności za wspólne dobro.

 

Tradycyjnie, wzorem lat ubiegłych, społeczność naszej szkoły włączyła się do akcji. Nauczyciele, wychowawcy oraz uczniowie klas    0-VII uprzątnęli tereny w pobliżu szkoły oraz główne ulice biegnące w kierunku Babczyzny, Tarkawicy oraz przez Dębicę. Uczniom towarzyszyła piękna pogoda, była to również okazja do podziwiania budzącej się do życia przyrody.

 

Podczas tegorocznej edycji blisko 80 uczniów naszej szkoły zaangażowało się w zbieranie oraz segregowanie śmieci.

Nie bez powodu temat ekologii i klimatu zajmuje coraz więcej miejsca w przestrzeni debaty publicznej, ponieważ ilość zebranych śmieci jest alarmująca! 

 

Pamiętajmy, że każda okazja jest dobra, aby dbać o nasze środowisko,  nieśmy więc wspólnie wieść o tym, że czyny powtórzone po tysiąckroć potrafią przynosić ogromne zmiany!

 

Koordynatorki akcji, Panie Anna Piecak i Małgorzata Żelazna, dziękują serdecznie wszystkim - małym i dużym przyjaciołom przyrody za kolejny PIĘKNY KROK w kierunku poprawy stanu środowiska przyrodniczego naszej małej ojczyzny.

 

Małgorzata Żelazna

Data dodania: 2023-04-27 21:50:22
Data edycji: 2023-04-27 22:00:01
Ilość wyświetleń: 204

Klasy

Przejdź na stronę swojej klasy!
Zobacz
Bądź z nami
aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Biuletynu Informacji Publicznej