Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja Dostępności
Deklaracja Dostępności
Reset
Reset

Światowy Dzień Pszczół

20 maja 2024 r. w ramach koła przyrodniczego EKO - Świadomi w naszej szkole obchodziliśmy „Światowy Dzień Pszczół”. Na nasze zaproszenie odpowiedziała Pani Wioleta Zalewska, która ma własną pasiekę i 28 maja 2024 r. poprowadziła dla nas prelekcję. Pani Wioleta Zalewska przywiozła ze sobą akcesoria, których używa w swojej codziennej pracy. Przedstawiła uczniom wiele ciekawych informacji o życiu pszczół, a także o pracy pszczelarzy.

 

Uczestnicy koła przyrodniczego dowiedzieli się, jak duże jest znaczenie pszczół w przyrodzie. Pszczoły wymagają opieki człowieka w przeciwnym razie nie przetrwałyby w obecnym środowisku. Wymieranie pszczół jest ogólnoświatowym problemem, który dotyczy każdego człowieka m. in ze względu na zanieczyszczenia środowiska.

 

Pani Wioleta opowiedziała, jak powstaje miód. Mogliśmy spróbować świeżego miodu prosto z ramki i degustowaliśmy różne rodzaje miodów. Po smaku, zapachu i kolorze rozpoznawaliśmy jaki to miód, próbowaliśmy również propolisu i pyłku kwiatowego. Uczniowie dowiedzieli się o zdrowotnych właściwościach miodu.

 

W ramach warsztatów uczniowie wspólnie z Panią Wioletą oznaczali matkę pszczelą, oczywiście na trutniu. Wykonali proces odsklepienia, który polega na usunięciu wierzchniej warstwy wosku z komórek plastrów miodu specjalnym widelcem.

 

Uczniowie byli bardzo zaangażowani i wykazali się dużym zainteresowaniem. Poznali wiele informacji i ciekawostek. Spotkanie na pewno zostanie na długo w pamięci uczniów, a Pani Wioli serdecznie dziękujemy za poświęcony czas.

 

Anna Piecak

Data dodania: 2024-06-26 19:15:19
Data edycji: 2024-06-27 15:42:33
Ilość wyświetleń: 60

Klasy

Przejdź na stronę swojej klasy!
Zobacz
Bądź z nami
aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Biuletynu Informacji Publicznej