Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja Dostępności
Deklaracja Dostępności
Reset
Reset

Wizyta strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Ostrówku

W dniu 22 maja z wielką radością powitaliśmy wyjątkowych gości - strażaków z jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Ostrówku.  W trakcie spotkania goście opowiedzieli nam o swojej pracy, o tym, że jest ciężka i niebezpieczna, ale bardzo potrzebna i dająca dużo satysfakcji.

 

Dzieci dowiedziały się, że praca strażaka nie polega tylko na gaszeniu pożarów, ale również na udzielaniu pomocy ludziom podczas powodzi i wypadków samochodowych i prowadzeniu akcji poszukiwawczych. Strażacy zapoznali przedszkolaków z sytuacjami, w których należy wezwać straż pożarną, z zasadami prawidłowego zachowania się podczas pożaru, oraz przypomnieli numery alarmowe. Dzieci miały możliwość podziwiać wyposażenie, jakim dysponują strażacy podczas swojej pracy. Jednak największe zainteresowanie wzbudził wielki czerwony wóz strażacki, do którego każdy mógł wejść i poczuć się jak prawdziwy strażak. Ogromną atrakcją była możliwość lania wody z węża strażackiego.

 

Wrażenia jakie dostarczyli nam strażacy na długo pozostaną w naszej pamięci. Serdecznie dziękujemy przedstawicielom straży za przybycie i poświęcenie nam swojego cennego czasu.

      Barbara Bielowska

Data dodania: 2024-05-26 14:44:00
Data edycji: 2024-05-31 16:36:06
Ilość wyświetleń: 118

Klasy

Przejdź na stronę swojej klasy!
Zobacz
Bądź z nami
aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Biuletynu Informacji Publicznej