Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja Dostępności
Deklaracja Dostępności
Reset
Reset

Wybory Samorządu Szkoły Podstawowej w Dębicy

Dnia 28 września 2023 r. w naszej szkole odbyły się Wybory Zarządu Samorządu Uczniowskiego. Kandydowanie dla wielu uczniów było bardzo trudną decyzją. Niektóre osoby postanowiły poczekać do następnego roku, aby ten czas przeznaczyć na naukę odpowiedzialności i współpracy.

 

Ostatecznie kandydowało sześcioro uczniów: Kacper Stelmach i Klaudia Szczęch z klasy V, Maja Siwek i Julia Osiej – klasa VII oraz Zuzanna Bober i Oliwia Kusyk – ósmoklasistki. Głosowało 44 wyborców z klas IV-VIII.

 

Nad właściwym przebiegiem wydarzenia czuwała prowadząca Walne Zebranie Uczniów Zuzanna Bober. Zebranie protokołował Miłosz Bernacki. Przeliczenia głosów dokonała Komisja Wyborcza w składzie: Anna Czeladka, Piotr Olek, Bartłomiej Komarek, Kinga Kusyk i Zuzanna Piecak.

 

Wyniki wyborów przedstawiła przewodnicząca komisji Anna Czeladka. Do Zarządu Samorządu Uczniowskiego Szkoły Podstawowej w Dębicy weszły następujące osoby:

 

Zuzanna Bober – przewodniczący

Oliwia Kusyk – zastępca przewodniczącego

Julia Osiej – sekretarz

Maja Siwek – skarbnik

 

Serdecznie gratulujemy nowym władzom uczniowskim. Nie zapominamy również o najmłodszych kandydatach Klaudii i Kacprze – przygotowali piękne wystąpienia wyborcze z bardzo ciekawymi planami samorządowymi i zabrakło im niewiele głosów, żeby mieli swój udział w zarządzaniu.

 

Dziękujemy wszystkim uczniom klas IV-VIII za aktywny udział w wyborach. W taki sposób uczymy się prawa demokracji i świadomie z niego korzystamy.

 

 

Opiekunowie SU

Mieczysława Kaznowska i Małgorzata Żelazna

 

 

Data dodania: 2023-10-04 19:26:48
Data edycji: 2023-10-04 19:39:04
Ilość wyświetleń: 288

Klasy

Przejdź na stronę swojej klasy!
Zobacz
Bądź z nami
aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Biuletynu Informacji Publicznej