Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja Dostępności
Deklaracja Dostępności
Reset
Reset

Wybory Zarządu Samorządu Uczniowskiego

Wybory Zarządu Samorządu Uczniowskiego

 

 

Samorząd – to właśnie praca, żeby jednakowo dobrze działo się wszystkim, którzy razem pracują, uczą się i pół dnia razem spędzają, żeby jeden drugiego nie krzywdził, nie przeszkadzał, nie dokuczał, nie wyśmiewał, a przeciwnie, żeby świadczył przysługi, pomagał, opiekował się i pilnował porządku.

Janusz Korczak

W dniu 8 października odbyło się Walne Zebranie Uczniów Szkoły Podstawowej w Dębicy w celu wyboru przedstawicieli Zarządu Samorządu Uczniowskiego.

Na wstępie Dominik Jankiewicz pełniący obowiązki Przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego przywitał  zgromadzonych nauczycieli oraz uczniów klas IV-VIII, następnie przedstawił porządek zebrania, i powołał protokolanta - Marię Antoloraz komisję wyborczą w składzie: Bartosz Żuławnik – przewodniczący, Paweł Pasek, Oliwia Kusyk, Maja Siwek oraz Dominika Babiak - członkowie komisji.

Do zarządu Samorządu Uczniowskiego zgłosiło się sześciu kandydatów, którzy kolejno przedstawiali swoje kandydatury i program wyborczy. Byli to: Dominik Jankiewicz, Alicja Karasek, Dominika Kazubek, Julianna Stelmach, Kacper Siwek oraz Zuzanna Żeleźnik. Programy wyborcze kandydatów były różnorodne, kandydaci zwrócili uwagę na potrzeby zarówno uczniów szkoły, jak i na potrzebę pomocy potrzebującym – akcje charytatywne.

Po przedstawieniu swoich programów nastąpiło głosowanie, uczniowie klas VII i VIII oddali głosy na wybranego przez siebie kandydata. Następnie nastąpiło zliczanie głosów przez komisję wyborczą oraz zsumowanie końcowych wyników wyborów
z protokołów cząstkowych.

Praca komisji trwała kilka minut, to był stresujący czas dla kandydatów, którzy niecierpliwie oczekiwali na ogłoszenie wyników.

Po podliczeniu wszystkich głosów, przewodniczący komisji wyborczej Bartosz Żuławnik ogłosił wyniki: do Zarządu Samorządu Uczniowskiego zakwalifikowali się: Dominik Jankiewicz, Alicja Karasek, Dominika Kazubek oraz Zuzanna Żeleźnik. Uczniowie już sami między sobą mieli zadecydować, kto będzie pełnił poszczególne funkcje.

Po ogłoszeniu wyników głos zabrały opiekunki Samorządu Uczniowskiego Pani Mieczysława Kaznowska i Pani Małgorzata Żelazna, gratulując uczniom uzyskanego poparcia oraz podkreślając, że działania samorządu szkolnego to działania, które mogą proponować
i współtworzyć wszyscy uczniowie szkoły. Ideą samorządności jest bowiem angażowanie młodzieży w działania wewnątrzszkolne, uczenie odpowiedzialności i wytrwałości w podejmowanych inicjatywach.

Dziękujemy wszystkim osobom startującym w wyborach. Liczymy na Waszą obecność i współpracę w realizacji inicjatyw uczniowskich.

Małgorzata Żelazna

Data dodania: 2021-10-12 14:44:42
Data edycji: 2021-10-12 14:54:08
Ilość wyświetleń: 498

Klasy

Przejdź na stronę swojej klasy!
Zobacz
Bądź z nami
aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Biuletynu Informacji Publicznej