Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja Dostępności
Deklaracja Dostępności
Reset
Reset

Wycieczka do Warszawy

10 października 2023 roku uczniowie klas IV – VIII wraz z opiekunami: Panią Barbarą Rola, Anną Piecak, Panem Mariuszem Filipkiem i Jackiem Morawikiem udali się na jednodniową wycieczkę do Warszawy.

 

Warszawa powitała nas promieniami słońca zachęcając do spacerów i zwiedzania - więc ochoczo rozpoczęliśmy swoją przygodę. Pierwszym punktem wycieczki było Warszawskie ZOO. Sprzyjająca pogoda zachęcała do wyjścia ze swoich kryjówek zwierzęta, które prezentowały się
w całej okazałości. Pobyt w ZOO to żywa lekcja przyrody, w czasie której uczestnicy wycieczki z uwagą oglądali faunę i florę różnych kontynentów. Zainteresowanie uczniów było bardzo duże, zwłaszcza ze niektórzy po raz pierwszy odwiedzili Warszawskie ZOO.

 

Po pobycie w ZOO udaliśmy się do Centrum Nauki Kopernik- które było jednym z punktów wycieczki. Pobyt rozpoczęliśmy od planetarium,
w którym mogliśmy podziwiać gwiazdozbiory wśród nich Drogę Mleczną, Wielką i Małą Niedźwiedzicę, Oriana czy też Gwiazdę Polarna obserwując gwiazdozbiory słuchaliśmy z uwagą przewodnika, który prowadził nas po wszechświecie.

 

Po ciekawej prelekcji rozpoczęliśmy zwiedzanie Centrum Nauki Kopernik. Uczniowie mogli poznać prawa nauki i osiągnięcia technologii, każdy znalazł coś dla siebie w zależności od zainteresowań. Każdy eksponat dawał dużo radości, był testowany przez młodych badaczy zabawa była przednia. Mamy nadzieję, że pobyt rozpalił w uczniach pasję do pochłaniania wiedzy!

Pełni radości  i niesamowitych wrażeń wróciliśmy bezpiecznie do domów.

 

Anna Piecak

Data dodania: 2023-11-06 19:04:26
Data edycji: 2023-11-13 16:32:58
Ilość wyświetleń: 177

Klasy

Przejdź na stronę swojej klasy!
Zobacz
Bądź z nami
aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Biuletynu Informacji Publicznej