Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja Dostępności
Deklaracja Dostępności
Reset
Reset

Wycieczka na Podlasie

20 czerwca 2022 r. uczniowie z klas IV – VIII wraz z wychowawcami: Panią Teresą Misztal, Panią Mieczysławą Kaznowską, Panią Bożeną Bańkowską i Panią Barbarą Rola wyjechali na wycieczkę autokarową, której celem było zwiedzanie najbliższych okolic Podlasia. Wczesnym rankiem wycieczkowicze pojawili się na miejscu zbiórki i zgodnie z programem udali się do Sanktuarium Matki Bożej w Leśnej Podlaskiej,  by podziękować Bogu za mijający rok szkolny. Mszę Świętą w tej intencji sprawował ksiądz Michał Znój,      a uczniowie bardzo ładnie przygotowali oprawę liturgiczną.  Po Mszy Świętej, wszyscy przeszli do  „Kaplicy Zjawienia Cudownego Obrazu”, gdzie jeden z ojców paulinów w ciekawy sposób opowiedział historię leśniańskiego sanktuarium.

 

Ubogaceni duchowo , zadowoleni z pięknej pogody,  uczestnicy wycieczki przejechali malowniczą trasą wśród lasów do Parku Linowego „ Relaks” w Serpelicach. Tam przeszkoleni uczniowie, pełni wiary we własne siły, pokonywali wybrane trasy. Zmagania na wysokościach były nie lada wyzwaniem i wywołały wiele wrażeń i emocji. Były też doskonałą lekcją kształtowania wytrzymałości, wytrwałości w dążeniu do celu, odwagi, oraz umiejętności pokonywania własnym słabości.    

 

Kolejnym celem podróży był Podlaski  Ogród Botaniczny "Ziołowy Zakątek" w Korycinach. Tam czekał na wszystkich ciepły posiłek.

Po obiedzie przyszedł czas na zwiedzanie magicznej krainy pachnącej ziołami, gdzie czuło się atmosferę podlaskiej wsi.  Podczas zwiedzania wszyscy  mieli możliwość poznania wielu gatunków roślin i ciekawej architektury krajobrazu. Po przyjemnym spacerze wśród różnorakich roślin każdy mógł zwiedzić gospodarstwo agroturystyczne. Niektórzy próbowali zaprzyjaźnić się z hodowanymi tam zwierzakami oddając się przyjemności ich karmienia. Uczestnicy wycieczki mieli też możliwość zakupu ekologicznych herbatek, ziółek i przypraw, będących miłym upominkiem dla najbliższych.

 

Ostatnim punktem programu była mała przekąska w McDonald’s  w Białej Podlaskiej. Po czym pełni wrażeń wszyscy bezpiecznie powrócili do domu.

 

Dziękujemy Księdzu Michałowi, że zechciał być z nami tego dnia i sprawować Mszę Świętą w naszej intencji.

                                                                                              Barbara Rola

Data dodania: 2022-06-22 21:17:14
Data edycji: 2022-06-23 22:54:41
Ilość wyświetleń: 704

Klasy

Przejdź na stronę swojej klasy!
Zobacz
Bądź z nami
aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Biuletynu Informacji Publicznej